DUALpro pre žiakov

Viac praxe, menej teórie! Viac práce v reálnej firme, menej vysedávania v školských laviciach! Toto všetko je duálne vzdelávanie. A ešte oveľa viac!

Image Alternative Text
© Fotolia/michaeljung

Kam do duálu

Odborné vzdelávanie spojené s rozsiahlou praxou vo firmách ti umožňuje spoznať a vybrať si tvoje budúce povolanie. DUALpro ti momentálne ponúka nasledovné:

Image Alternative Text
© Fotolia/ehrenberg-bilder

Čo je duálne vzdelávanie?

Na Slovensku bol v septembri 2015 spustený systém duálneho vzdelávania. Vzorom boli krajiny ako Nemecko, Rakúsko alebo Švajčiarsko, ktoré už roky takto vedia nadchnúť mladých ľudí pre odborné vzdelávanie.

 

Práve "duál" ti umožňuje, aby si viac ako polovicu času stráveného v stredoškolských laviciach mohol získavať praktické skúsenosti pre tvoje budúce povolanie priamo vo firmách. Teóriu, ktorú sa naučíš v škole si vieš ihneď prakticky vyskúšať v praxi.

Image Alternative Text
©

Čo je DUALpro

DUALpro - značka kvality duálneho vzdelávania

Slovensko-nemecká obchodná a priemyselná komora zaručuje v rámci jej projektov DUALpro kvalitatívne vysokohodnotné, moderné a na potreby trhu orientované duálne odborné vzdelávanie v súlade s dlhoročne overenými nemeckými štandardmi kvality prípravy žiakov.

Image Alternative Text
© Fotolia/goodluz

Povolania

Vyber si správne povolanie pre teba

Image Alternative Text
© Zapp2Photo/Shutterstock

Firmy

Páči sa tu niektorá z firiem?

Neváhaj a oslov priamo uvedeného zástupcu firmy.

Dohodni si s ním stretnutie a príď sa pozrieť aj s rodičmi priamo do firmy.

 

Image Alternative Text
© CrispyPork/Shutterstock

Kontakt a prihlásenie

Ako sa prihlásim do duálu?